fbpx

Jak wytrzymać na diecie mając cukrzycę?

Odpowiadam na 8 pytań związanych z cukrzycą. Jedno z pytań dotyczy tego jak wytrwać na diecie mając cukrzycę.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale każda osoba jest na diecie. Każdy kto coś je jest na diecie. Koniec kropka 😊

Niektórzy są na lepszych, inni na gorszych dietach. Niektóre diety mają nazwy jak dieta low carb, dieta wegańska, czy dieta gluten free, a inne nie.

To co łączy chyba każdą osobę, która chce odżywiać się zdrowo to problem z wytrwaniem na wybranym sposobie odżywiania.

Mam dla Was w tym wpisie kilka rad w tym temacie, które mi pozwalają trzymać się mojego sposobu odżywiania.

Film między innymi o tym jak wytrzymać na diecie zobaczycie poniżej. Zapraszam!

Po pierwsze: PLANUJ POSIŁKI

Każdą z tych porad stosuję na co dzień i nie mam problemu z trzymaniem swoich postanowień dotyczących jedzenia.

Pierwsza rzecz, która jest dla mnie niezwykle ważna to planowanie.

Staram się każdego dnia mieć w głowie plan, albo chociaż zarys tego co będę jadł przez cały dzień. Nie zostawiam tego przypadkowi.

O planie myślę zazwyczaj tak:

  • co zjem na śniadanie?
  • co zjem przed treningiem?
  • co zjem po treningu?
  • co zjem na obiad?
  • co zjem na kolację?

Co daje mi taki schemat? Myślę, że przede wszystkim kontrolę nad tym co jem, kiedy i ile. Dzięki temu nie mam na przykład problemu z podjadaniem. Nakładam na siebie pewne ramy, które pomagają mi trzymać się obranej ścieżki.

To trochę jak wyjazd na wakacje bez planu. Fajnie jest improwizować na miejscu, ale jeśli chcemy mieć pewność, że zobaczymy wszystkie fajne miejsca to warto mieć plan 😊

Po drugie: NA ZAKUPY IDŹ Z LISTĄ

Druga sprawa to zakupy. To tak naprawdę od nich zależy co jemy. Jeśli kupimy chipsy to prędzej, czy później je zjemy. Jeśli ich nie kupimy to nie zjemy ich nigdy. Proste? Proste, ale tylko kiedy mamy plan.

To co zazwyczaj robię ja, to bazując na wcześniej zaplanowanych posiłkach idę robić zakupy. Mam pod ręką listę potrzebnych składników, wiem co mam w domu, a czego mi brakuje i kupuję wyłącznie to czego potrzebuję do przygotowania kolejnych 5-6 posiłków. Nie ma tutaj miejsca na kupowanie głupot oraz na kupowanie produktów, które mi się popsują (czuję się bardzo źle kiedy marnuję żywność).

Co mi pomaga? Przede wszystkim posługiwanie się gotowymi przepisami. Jak możecie wiedzieć od kilku lat wydaję książki elektroniczne z przepisami dla osób z cukrzycą każdego typu oraz insulinoopornością.

W nich znajdziecie oczywiście listę potrzebnych produktów do przygotowania dania.

Ja korzystam z nich na co dzień. Mam zapisaną w telefonie każdą z książek i po prostu wybieram co zjem w najbliższym czasie. Dzięki temu w moim koszyku nie ma zbędnych produktów.

Gwarantuję Wam, że to ogromna pomoc. Jeśli chcecie z nich korzystać to zapraszam Was do mojego SKLEPU. Mamy już 4 książki! Z przepisami na: śniadania, obiady, desery i osobno książka z przepisami LOW CARB.

Cukinia z szynką zapiekana w jajku

Kliknij i pobierz bezpłatny przepis na śniadanie

Po trzecie: WYBIERAJ ULUBIONE PRZEPISY

Trzecia rzecz, która mocno pomaga mi trzymać się mojej diety to wybieranie dań, które lubię najbardziej.

Uwierzcie, że nic mi tak nie poprawia humoru jak myśl o tym co dobrego zjem danego dnia 😁

Jeśli mowa o śniadaniach to kocham jeść szakszukę. Przygotowuje się ją w 15 minut i potrzebuję do niej tylko kilku składników: pomidorów z puszki lub passaty, kilku jajek, sera jak mozzarella, przypraw i ewentualnie koperku lub szczypiorku. Tak się składa, że zazwyczaj mam wszystkie składniki w domu, więc baaardzo rzadko zdarza mi się sytuacja, kiedy nie wiem co mam zjeść na śniadanie.

To jest bardzo istotne, żeby mieć ulubione posiłki, które bardzo łatwo i szybko przygotujecie mając w domu dosłownie kilka produktów.

Mi to bardzo mocno pomaga także przy obiadach i kolacjach. Zobaczcie sami te 2 przepis: PRZEPIS NA LASAGNE oraz PRZEPIS NA HALIBUTA

Po czwarte: NIE BĄDŹ NA DIECIE

Zachęcam Was do tego, abyście zmienili swoje myślenie o diecie. To słowo, które u wielu z nas budzi negatywne emocje. Kojarzymy je często z zakazami, nakazami, ograniczeniami, kiepskim smakiem itd. Czym takie skojarzenia mogą skutkować? Wypadaniem z diety.

Warto zmienić bycie na diecie na nawyki żywieniowe. Jeśli zaczniemy odżywiać się w dany sposób przez dłuższy czas, dopasujemy to co jemy do naszego gustu, będziemy czerpać z tego korzyści, to z czasem stworzymy z tego nawyk. Posiadanie nawyków jest bardzo pożądane. Mając je wyrobione nie musimy codziennie szukać motywacji.

Udało mi się to osiągnąć zarówno przy diecie jak i przy aktywności fizycznej i bardzo sobie chwalę. W obydwu przypadkach musiałem to powtarzać dzień w dzień oraz dopasowywać te dwie rzeczy pod swoje preferencje, aż w końcu weszło mi to w krew.

Zobacz poprzedni film

Wpis zawiera linki afiliacyjne. To oznacza, że jeśli po ich kliknięciu zrobicie zakupy to ja otrzymam niewielki procent od transakcji.