fbpx

Śniadania dla cukrzyków

Ebook, w którym znajdziesz 29 przepisów na śniadania dla cukrzyków z policzonymi kaloriami i wymiennikami.

Razem z dwiema dietetyczkami: Anną i Agnieszką napisaliśmy dla Was e-booka z przepisami! To aż 29 przepisów na smaczne, zdrowe
i proste do przygotowania śniadania.
Przepisy są skierowane przede wszystkim do osób z cukrzycą każdego typu, ale również do osób ze stanem przedcukrzycowym, insulinoopornością, jak również do każdej osoby, która chce odżywiać się zdrowo.

E-book jest podzielony na 3 części:
I. Przepisy na pieczywo (3 propozycje)
II. Przepisy wytrawne (17 propozycji)
III. Przepisy na słodko (9 propozycji)

Przy każdym przepisie znajdziesz informacje o wartościach odżywczych, czyli ilości kalorii w porcji oraz ilości wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych.

Co wyróżnia nasze przepisy?

1. Szanujemy Twój czas – dlatego opracowując przepisy, kierowaliśmy się przede wszystkim prostotą w ich przygotowaniu.

2. Zadbaliśmy o różnorodność – większość zaproponowanych śniadań jest w wersji wytrawnej (17), jednak przygotowaliśmy też kilka propozycji śniadań na słodko (9). Znajdziesz tu trochę klasyki, a trochę egzotyki. Na pewno wszystkie przepisy są smaczne, sycące i odpowiednie dla osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej.

3. Dołożyliśmy starań, aby dania były bogate w antyoksydanty oraz substancje przeciwzapalne, które mają kluczowe znaczenie w utrzymaniu zdrowia.

4. Wszystkie posiłki zostały zbilansowane pod kątem zawartości białek, tłuszczów oraz węglowodanów.

5. Bazą naszych przepisów są produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce z niskim indeksem glikemicznym.

6. W naszych posiłkach głównym źródłem tłuszczów są nienasycone kwasy tłuszczowe, obecne m.in. w oliwie z oliwek, orzechach, migdałach, nasionach – mają one korzystny wpływ na zdrowie (zostało to udokumentowane).

7. Głównym źródłem białek są jajka, chudy nabiał (jogurty, sery twarogowe), ryby, chude wędliny drobiowe.

8. Składniki podawane są w gramach oraz miarach domowych, tak aby w maksymalny sposób ułatwić Ci przygotowanie dań.

9. Przy każdym przepisie podane są takie parametry, jak: wartość energetyczna, ilość poszczególnych makroskładników w posiłku, zawartość błonnika, a także liczba wymienników węglowodanowych oraz wymienników białkowo-tłuszczowych. Wyliczenia wartości energetycznej zostały przeprowadzone przy pomocy programu do układania diet DietetykPro. Pamiętaj, że produkt produktowi nie jest równy i ostateczne wartości mogą się nieco różnić od tych podanych w e-booku.

10. Przy niektórych przepisach dołączyliśmy miniporadniki oraz ciekawostki dotyczące poszczególnych produktów żywieniowych.

Ebook jest w promocyjnej cenie 25zł, która obowiązywać będzie tylko do 16 stycznia 2022 roku.

Każdej osobie, która zdecyduje się na jego zakup życzę smacznego i dobrych cukrów. Dziękuję jednocześnie za obdarzenie nas zaufaniem. To nasz pierwszy wspólny e-book kulinarny, ale jeżeli ten Wam się spodoba, to będziemy planować kolejne!
W e-booku znajdziecie adres mailowy, pod którym możecie zgłaszać swoje uwagi na temat książki. To dla nas bardzo ważne. Chcemy dowiedzieć się co podobało Wam się w przepisach, a co nie przypadło Wam do gustu. Wszystko po to, aby kolejne książki były jeszcze lepsze. Dziękujemy!

Przeczytaj również: