fbpx

Przepisy dla dzieci z cukrzycą

35 przepisów dla dzieci z cukrzycą. 10 śniadań, 10 obiadów, 10 kolacji i 5 lunchboxów z niskim indeksem glikemicznym.

Rodzice młodszych diabetyków mają przed sobą nie lada wyzwanie. Muszą gotować tak, żeby dziecku smakowało, żeby mu się jedzenie podobało wizualnie i nie kojarzyło z nudnym i dietetycznym jedzeniem, i jednocześnie, żeby posiłki nie podnosiły zbyt mocno i szybko poziomu cukru we krwi. To może być trudne…

Warto też wiedzieć, że odżywanie przy cukrzycy nie powinno jednie ograniczać nagłych wzrostów poziomu cukru. Ono powinno również odżywiać nasze ciało, a więc dostarczać produktów pełnowartościowych, mało przetworzonych, powinno dostarczać witamin, błonnika i składników mineralnych.

I dlatego pragnę ogłosić, że razem z moim zespołem wydaliśmy kolejną książkę elektroniczną z przepisami. Tym razem są to „Przepisy dla dzieci + lunchoboxy”.

To jest łącznie 35 przepisów, które pokochają dzieci i młodzież z cukrzycą w Polsce. Taką mam nadzieję… 😉 Książka po raz kolejny powstawała we współpracy z dietetyczkami: Anną Juranek i Agnieszką Miłkowska.

JAKIE PRZEPISY ZNAJDZIESZ W E-BOOKU?

„Przepisy dla dzieci + lunchboxy” podzieliliśmy na 4 kategorie:
✅ 10 śniadań
✅ 10 obiadów
✅ 10 kolacji
✅ 5 lunchboxów

Ta ostatnia kategoria to posiłki, które są bardzo poręczne i łatwo wziąć je ze sobą do szkoły, albo na wycieczkę.

✅ każdy przepis ma policzoną wartość odżywczą
✅ każdy przepis ma obliczoną ilość wymienników: WW i WBT

JAKA POWINNA BYĆ DIETA  U DZIECI?

Poza łagodnym wpływem na poziom cukru zalecenia dietetyczne dla dzieci i młodzieży z cukrzycą nie różnią się za bardzo od zaleceń dla dzieci bez cukrzycy. Posiłki powinny być zbilansowane w taki sposób, aby dostarczały odpowiedniej ilości węglowodanów, białka i tłuszczu, a także witamin i składników mineralnych. To pozwala na prawidłowy rozwój dziecka.

Zarówno nadmiar, jak i niedobór pewnych składników odżywczych może wpływać na zwiększenie ryzyka wystąpienia w przyszłości również innych chorób.

CO WYRÓŻNIA NASZE PRZEPISY?

Tworząc przepisy skierowane do młodszych diabetyków chcieliśmy, aby nie tylko były „przyjazne” dla poziomu cukru, ale również żeby trafiały w gust młodszych osób. Zadbaliśmy zarówno o smak, jak i o wygląd. Przeglądając tego e-booka, szybko zauważysz, że jest różnorodnie i kolorowo.

Bazą posiłków są pełnowartościowe produkty spożywcze cechujące się wysoką wartością odżywczą, a przede wszystkim produkty z niskim ładunkiem i indeksem glikemicznym. W przepisach jest dużo warzyw i owoców. One dostarczą między innymi witamin i składników mineralnych, które są bardzo istotne w diecie dzieci.

POBIERZ BEZPŁATNY FRAGMENT E-BOOKA

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda ten e-book od środka to zapraszam Cię do pobrania bezpłatnego fragmentu klikając >>TUTAJ<<

PROMOCYJNA CENA

Jeśli chcesz kupić mojego e-booka to zapraszam Cię do mojego >>SKLEPU<<
d0 23 kwietnia obowiązuje cena promocyjna 49zł zamiast 59zł.