fbpx

Książka: Zdrowe desery bez dodatku cukru | 30 przepisów

Mam przyjemność zaprezentować Wam kolejną książkę kucharską z przepisami o niskim indeksie glikemicznym! 📚

Zdrowe desery bez dodatku cukru to aż 30 przepisów podzielonych na 4 kategorie:

  1. Ciasta i ciastka
  2. Koktajle i musy
  3. Lody i desery lodowe
  4. Sałatki i przekąski

W tym wpisie powiem Wam wszystko co musicie wiedzieć o tej książce.

Zapraszam! 🤩

Dla wielu osób temat tej książki może być mało oczywisty, skoro kierujemy ją przede wszystkim do osób, które zmagają się z problemem z poziomem cukru i insuliny.

Naszym nadrzędnym celem jest pokazanie Wam, że słowo deser wcale nie musi być zakazane dla osób, które chcą się odżywiać zdrowo.

Chcemy Wam udowodnić, że deser to jeden z posiłków, który po prostu jest smaczniejszy i bardziej słodki niż inne, ale nie musi to jednocześnie oznaczać, że jest niezdrowy.

Ja, czyli Maciej Łysiak – autor kanału Nie słodzę oraz dwie dietetyczki: Anna Juranek i Agnieszka Miłkowska opracowaliśmy aż 30 świetnych przepisów na zdrowe desery o niskim indeksie glikemicznym, które teraz oddajemy w Wasze ręce w postaci książki elektronicznej. To już nasza trzecia wspólna książka!

są bez dodatku cukru

W żadnym z przepisów nie użyliśmy cukru (sacharozy) jako substancji słodzącej. W kilku przepisach opcjonalnie zaproponowaliśmy użycie słodzika (nie jest to wymóg konieczny, zależy to od indywidualnych preferencji smakowych). Staraliśmy się opierać na naturalnej słodyczy owoców, niektórych warzyw czy na przykład orzechów nerkowca.

są bez mąki

Jak zobaczysz, zrezygnowaliśmy z użycia mąki pszennej. Pojawią się inne, zdrowsze mąki: migdałowa i kokosowa, które są dużo bardziej odpowiednie dla osób z cukrzycą, czy insulinoopornością.

są bez glutenu

Wszystkie przepisy są bezglutenowe (oczywiście pod warunkiem, że w przypadku produktów takich jak płatki, otręby owsiane czy proszek do pieczenia zostaną użyte ich wersje bezglutenowe, czyli na opakowaniu będzie symbol z przekreślonym kłosem).

mają obliczona kaloryczność

Wszystkie przepisy mają obliczoną liczbę kalorii, makroskładników oraz wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. Ma to na celu ułatwienie kontroli spożywanych kalorii oraz ułatwienie insulinooterapii osobom, które są nią leczone.

dla kogo są?

Nasze przepisy kierujemy do osób, które mają problemy z poziomem cukru i insuliny, czyli przede wszystkim: do osób z cukrzycą typu 1, cukrzycą typu 2, cukrzycą ciążową, stanem przedcukrzycowym i insulinoopor-nością. Przepisy spodobają się też każdej osobie, która chce ograniczyć spożycie cukru.

mają mało węglowodanów

Większość przepisów może mieć zastosowanie w diecie low carb, czyli tej, w której ograniczamy spożycie węglowodanów. W 10 na-szych propozycjach znajdziecie do 20 g węglowodanów w porcji. Oznaczenie deseru jako low carb wskazuje, że maksymalnie 25% energii pochodzi z węglowodanów.

Czy jest wersja papierowa?

Kiedy otrzymam książkę?

Zdrowe desery bez dodatku cukru wydaliśmy w wersji elektronicznej. Po zakupie otrzymasz swoje zamówienie na adres mailowy. Plik z książką otworzysz wygodnie na komputerze, telefonie, tablecie, czy niektórych czytnikach ebooków.

E-book powinien trafić na Twojego maila od razu po zaksięgowaniu wpłaty. Wybierając płatność przez Przelewy24, albo PayPal przyspieszasz ten proces!

Jeżeli masz jakieś pytania na temat książki to śmiało napisz do nas przez:

Instagram -> KLIK

Facebook -> KLIK

Na maila -> kontakt@nieslodze.com

Przeczytaj również: