fbpx

Słodycze dla cukrzyka

Czy cukrzyk może jeść lody? Testuję lody z dostawą do domu! + rabat dla widzów

Kiedy zachorowałem na cukrzycę typu 1 byłem przekonany, że diagnoza oznacza koniec jedzenia słodyczy. Unikałem wtedy wszystkiego co było słodkie. Na domiar złego nie jadłem nawet owoców! Po jakimś czasie z cukrzycą zjadłem jabłko. Po takim odwyku od słodkiego smaku miałem wrażenie, że to jabłko jest najsłodsze na świecie! Swoją drogą polecam wam detoks od słodyczy na jakiś czas. Docenicie potem bardziej ich smak.

Wracając jednak do tego, czy cukrzyk może jeść słodycze. Po 8 latach z cukrzycą typu 1 wiem już, że słodycze nie są zabronione w diecie przy cukrzycy. Ważniejsze jest jednak sprawne posługiwanie się insuliną oraz odpowiedni wybór słodyczy…

Liczenie wymienników
Umiejętność liczenia ilości węglowodanów w jedzeniu jest kluczowa dla każdego diabetyka. Jeżeli chorujesz na cukrzycę typu 2 powinieneś umieć obliczyć ilość spożywanych kalorii, a jeżeli masz cukrzycę typu 1 tak jak ja to powinieneś z zamkniętymi oczami umieć obliczyć ilość wymienników i odpowiednio podać insulinę. Tłumaczę to zagadnienie tutaj.

Wybór słodyczy
Obojętnie, czy chorujemy na cukrzycę, czy nie, jeżeli zaczynamy interesować się zdrowym odżywianiem, szybko zauważymy jak wiele jest wszędzie cukru. To składnik, który w niektórych produktach występuje naturalnie, jednak w przypadku słodyczy bardzo często mamy rownież do czynienia z dosypanym dodatkowo cukrem. Czytaj składy, sam zobaczysz.

Wiele osób myśląc o słodyczach, uważa że nie muszą być one zdrowe, bo „słodycze to słodycze”. Rynek jednak zmienia się już od dłuższego czasu i jeżeli poszukamy nieco uważniej, możemy znaleźć produkty, które cukru dosypanego nie zawierają. Właśnie temu tematowi poświęciłem cały film. Wezmę w nim na warsztat temat jedzenia słodyczy przez osoby z cukrzycą oraz zrobię test lodów bez cukru dzięki dostawie do domu od Willisch.

Możecie skorzystać z rabatu dla moich widzów. Wystarczy, że na stronie www.Willisch.pl wpiszecie kod rabatowy „NIESLODZE”. Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *