fbpx

Zdrowe produkty z Rossmanna

Czy w Rossmannie możemy znaleźć produkty spożywcze odpowiednie dla diabetyków?

Drogerie Rossmann poza kosmetykami oferują także szeroki asortyment produktów spożywczych. Wiele z nich oznaczanych jest jak zdrowa żywność.
Czy tak jest w rzeczywistości?


Wybrałem się do Rossmanna, aby sprawdzić czy znajdę tam zdrową żywność. Zwracałem przede wszystkim uwagę na: skład oraz zawartość cukru, ponieważ to one mają największy wpływ na indeks i ładunek glikemiczny.

Okazało się, że można tam znaleźć sporo słodyczy oznaczonych jako produkty bez cukru, albo produkty bez dodatku cukru. Obydwie opcje mogą być atrakcyjne dla osób z cukrzycą, albo z insulinoopornością. Większość z nich będzie lepszą propozycją niż klasyczne słodycze ze zwykłym składem. Oczywiście takie klasyczne słodycze również w Rossmannie dostaniemy, zatem to w naszej gestii leży odpowiedni wybór.


Czekolada gorzka Das Exquisite 78% kakao

Jak wiecie, jestem ogromnym fanem gorzkiej czekolady. W Rossmannie możemy znaleźć odpowiednią. Marka własna Rossmann oferuje czekoladę Das Exquisite z różną zawartością kakao.
Składem ta czekolada nie wyróżnia się od konkurencji, tak samo smakiem.
Mogę ją śmiało polecić, szczególnie że jest w dobrej cenie.


Kulki proteinowe Protein balls spod marki Feel FIT.

Jest to produkt bez cukru, w którym został on zamieniony na słodzik, dokładnie maltitol. Protein balls dostępne są w różnej wielkości opakowaniach, ja wybrałem takie z trzema kulkami, każda waży około 9 gramów. Całe opakowanie to tylko 0,5 wymiennika węglowodanowego.
To ciekawy produkt, który dla mnie jest bardzo dobrą alternatywą dla Rafaello, ponieważ zarówno z wyglądu jak i w smaku mocno je przypomina.
Skład i ilość cukru przekonują mnie jednak bardziej do produktu od Feel FIT.


Kolejnymi produktami, które zainteresowały mnie w Rossmannie były batony.
Wybrałem 3 różne.

Batony Dobra kaloria

Wybór smaków jest bardzo duży jeżeli chodzi o tę markę. Ja zdecydowałem się na smak kokosowy z cytryną oraz smak kremu orzechowego i soli. Obydwa batony mają bardzo dobry skład i są produktami bez cukru. Obydwa mają około 1 wymiennika węglowodanowego.
Ich cena to około 5 złotych za jeden.


Choco Bite od Foods by Ann

Postanowiłem również sprawdzić jeden z produktów marki Foods by Ann czyli marki Anny Lewandowskiej. Wybrałem niewielki batonik Choco Bite, który ma dobry skład oraz około 0,9 WW i niewielki ładunek glikemiczny.
Jest to jednak niewielka i dość droga propozycja (około 3 złotych za 20 gramów)

To co często mnie rozczarowuje w przypadku tak zwanych zdrowych batonów to ich konsystencja. Często zdarza się, że po prostu ciężko je zjeść. Jednak w przypadku tych 3 batonów trafiłem w dziesiątkę, bo każdy z nich mi odpowiadał.


Jeżeli chcecie poznać pozostałe produkty z Rossmanna, które przetestowałem zapraszam do obejrzenia filmu, który znajdziecie poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *