fbpx

Test diety pudełkowej od Body Chief

Sprawdziłem, czy warto korzystać z cateringu dietetycznego dla diabetyków

Body Chief ma w swojej ofercie 11 różnych diet. Uznałem, że najlepszą dietą dla cukrzyka będzie dieta Low IG, czyli taka o niskim indeksie glikemicznym.


Niski indeks glikemiczny jest jednym z podstawowych założeń jeżeli chodzi o planowanie diety przy cukrzycy. W przypadku cukrzycy typu 1, dzięki nowym insulinom i odpowiedniej terapii dieta może być dużo bardziej liberalna, jednak nadal powinna spełniać kilka założeń:

? powinny przeważać w niej węglowodany złożone względem węglowodanów prostych;

? posiłki powinny mieć niski bądź średni indeks i ładunek glikemiczny ;

? posiłki powinny być bogate w błonnik pokarmowy;

? powinniśmy unikać tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.

Wymieniłem oczywiście tylko kilka z założeń. Generalnie dieta osób chorujących na cukrzycę powinna być dietą zdrową. Wiem, że to pojęcie jest niejasne i w branży dietetycznej często nie wiadomo kto ma rację… Ciężki temat. Najczęściej widzę ten problem w komentarzach pod filmami, w których poruszam właśnie temat diety. Wychodzi na to, że każdy z nas szuka i znajduje własną drogę. Jak mogę być jedynie Waszym przewodnikiem w szukaniu tej najlepszej diety dla Was.


Postanowiłem sprawdzić co dla diabetyków możemy znaleźć w ofercie cateringu dietetycznego Body Chief. Zamówiłem dzień próbny i nagrałem swoją opinię. Powiem Wam ile to kosztuje, co dostajemy w zamian i jakie miałem po tym jedzeniu cukry.

Film znajdziecie poniżej.

Trzymajcie się ciepło, dobrych cukrów, cześć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *