fbpx

System Eversense E3

Co jest potrzebne do korzystania z tego systemu CGM? Ile kosztuje w ramach refundacji i bez niej? Jak działa?

Mam dla Was skrótowy wpis na temat kolejnego systemu CGM (system ciągłego monitorowania glikemii), czyli Eversense E3.

Powiem Wam czego potrzebujemy, żeby z niego korzystać, jak działa oraz dla kogo jest refundowany i ile kosztuje. Zapraszam!

>> Zobacz film na ten temat <<

Eversense E3

Ten system CGM pod wieloma względami jest inny niż pozostałe systemy.

Składa się z sensora, który działa do 6 miesięcy i który jest nam implantowany podskórnie, transmitera, który naklejamy dwustronnym plastrem na skórę oraz aplikacji w telefonie.

To czego potrzebujemy jeszcze to ładowarka do transmitera.

Jak to działa w praktyce?
Kiedy decydujemy się na rozpoczęcie korzystania z Eversense E3 musimy umówić się na krótki zabieg implantacji sensora pod skórę. Wykonuje się w znieczuleniu miejscowym małe nacięcie i wkłada sensor, zakłada opatrunek i czeka 24 godziny, aż sensor się rozgrzeje. Wtedy nakleja się na skórę naładowany transmiter. System wymaga kilku kalibracji zanim zacznie pokazywać wyniki.

Eversense E3 jest systemem rtCGM, który musimy kalibrować, czyli wprowadzać pomiary z glukometru najpierw 2 razy na dobę, a po 21 dniach już jeden raz na dobę. System wymaga też ładowania transmitera mniej więcej co 24 godziny. W praktyce najlepiej idąc się kąpać podłączyć transmiter do ładowania i potem założyć na ciele, bo ładowanie zajmuje około 10-15 minut.

W Eversense E3 wyniki otrzymujemy co 5 minut w aplikacji. Są też oczywiście alarmy o zmieniającej się glikemii, a do tego coś wyjątkowego, czyli sygnały wibracyjne o zbyt wysokim i zbyt niskim poziomie cukru.

Czyli nie musi nam piszczeć telefon, tylko czasami wystarczy wibracja transmitera, żebyśmy wiedzieli, że coś dzieje się z naszym poziomem cukru! Fajna sprawa, wierzcie mi.

Ceny poza refundacją

Półroczny sensor to koszt 5 tys. złotych, a transmitera 2 tys. złotych. Transmiter objęty jest 12-miesięczną gwarancją. Licząc koszt miesięczny wyjdzie nam około 1 000zł.

Ceny w ramach refundacji

Dla osób od 18 do 26 roku życia cena sensora na 6 miesięcy to 1 850zł, a transmitera 1 321zł. Łącznie wychodzi średnio 418zł miesięcznie. Koszt transmitera dzielę na 12 miesięcy.

Natomiast u osób powyżej 26 roku życia koszt sensora to 2 858zł, a transmitera to 1 321zł, więc średnio miesięcznie wychodzi nam 586zł.

>> Więcej na temat systemu Eversense E3 TUTAJ <<

Zobacz również: