fbpx

30 przepisów low carb [eBook]

Wydałem eBook z 30 przepisami low carb! Są w nim śniadania, obiady i kolacje niskowęglowodanowe.

Skąd pomysł na przepisy low carb?

Na początku 2023 roku dość mocno zachorowałem. Nie wiem, czy to była grypa, czy silniejsze przeziębienie. W każdym razie przeleżałem dwa tygodnie w łóżku, zbijając temperaturę… Jak wiecie, choruję na cukrzycę typu 1. Dla mnie takie przeziębienie i gorączka połączone z leżeniem w łóżku poskutkowały bardzo dużym oporem na insulinę, a on oczywiście dużo wyższymi poziomami cukru…

W trakcie choroby wiedziałem, że muszę wziąć się za siebie, jak tylko wyjdę z łóżka, i zrobić wszystko, żeby mój poziom cukru wrócił jak najszybciej do normy. Postanowiłem wtedy spróbować zmienić swoją dietę o 180 stopni.

Jeszcze się kurując, spędzałem godziny na czytaniu o diecie niskowęglowodanowej. Zacząłem od teorii – dowiedziałem się, co na ten temat mówią dietetycy, diabetolodzy i badania naukowe. W następnej kolejności znalazłem blogi osób z całego świata, które tak jak ja chorują na cukrzycę typu 1 i odżywiają się niskowęglowodanowo. To wszystko sprawiło, że postanowiłem sprawdzić na sobie tę strategię odżywiania

Jak dieta niskowęglowodanowa
wpłynęła na mój poziom cukru?

Podszedłem do tego tematu z ostrożnością i pewnym zdrowym sceptycyzmem. To, co interesowało mnie najmocniej, to oczywiście wpływ na mój poziom cukru.

Rzadko jest tak, że efekty zmian w życiu widzimy od razu. U mnie jednak tak było! Kiedy skończyło mi się przeziębienie, zmieniłem swój sposób odżywiania. Początkowy udział węglowodanów w mojej diecie wahał się między 15 a 25%. Różnicę w poziomie cukru zobaczyłem z dnia na dzień. Żebyście nie musieli wierzyć mi na słowo, załączam poniżej kilka wykresów mojego poziomu cukru. To zrzuty ekranu z aplikacji Dexcom G6, której używam do monitorowania mojej glikemii.

Jak widzicie, mój poziom cukru był momentami bardzo płaski, zupełnie jakbym niczego nie jadł w ciągu dnia. W rzeczywistości jadłem i to całkiem sporo, bo ponad 2000 kcal każdego dnia!

Mam dla Was książkę
z przepisami!

Po tym jak przetestowałem na sobie dietę niskowęglowodanową, postanowiłem wydać książkę z przepisami, aby ułatwić innym przejście na tę strategię odżywiania.

Razem dietetyczkami: Anną Juranek i Agnieszką Miłkowską napisaliśmy dla Was książkę elektroniczną, w której znajdziecie aż 30 różnorodnych i bardzo smacznych przepisów na dania niskowęglowodanowe.
Znajdziecie w niej: 10 przepisów na śniadania, 10 przepisów na obiady i 10 przepisów na kolacje.

Dla kogo?

Przepisy przygotowaliśmy z myślą o osobach:

✅ z cukrzycą każdego typu,
✅ z insulinoopornością,
✅ ze stanem, przedcukrzycowym,
✅ które chcą schudnąć,
✅ które chcą ograniczyć ilość węglowodanów w diecie,
✅ nietolerujących glutenu.

Dieta niskowęglowodanowa nie jest na ten moment oficjalnie rekomendowana w diecie osób z cukrzycą. Zalecana jest jednak dieta z niskim indeksem glikemicznym, a taka właśnie jest dieta low carb!

Wprowadzenie do swojej diety nawet sporadycznie naszych przepisów może znacząco poprawić poziom cukru i poprawić wrażliwość na insulinę.

Co wyróżnia nasze przepisy?

✅ w każdym przepisie, węglowodany przyswajalne dostarczają maksymalnie 26% energii,
✅ w każdym przepisie występują dobre źródła błonnika pokarmowego,
✅ przepisy są łatwe w przygotowaniu,
✅ każdy przepis ma policzoną ilość kalorii
w 1 porcji,
✅ w każdym przepisie znajdziesz informację o ilości wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych (WW i WBT).
✅ 26 przepisów jest bezglutenowych, a 18 bez mięsa.

Na temat książki

✅  produkty, których używamy w przepisach są łatwo dostępne w popularnych marketach,
✅ eBook pobierzesz dowolną ilość razy,
✅ książka jest wydana w formacie PDF, więc łatwo otworzysz ją na komputerze i telefonie,
✅ przepisy możesz drukować.

Masz jeszcze jakieś pytania? napisz maila na: pomoc@nieslodze.com

Do końca promocji zostało

Zobacz zestawy z nowym e-bookiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *