fbpx

Pompa insulinowa Medtronic 780G

Pompa insulinowa Medtronic 780G. Co ją wyróżnia? Jakie są wady i zalety pierwszej, oficjalnej zamkniętej pętli?

Omawiałem już pompy insulinowe: Accu Chek Combo, YpsoPump, Accu Chek Solo, Medtronic VEO, Medtronic 640G, a teraz przyszedł czas na system Medtronic 780G.

Czym wyróżnia się ten system? Jakie są jego wady i zalety?Zapraszam na wpis, który przygotowałem razem z Anną Przybylak, która prowadzi na Facebooku profil BajkcukrzycOWO i korzysta z 780G.

Na dole strony znajdziecie też odnośnik do filmu z przeglądem pomp dostępnych na polskim rynku.

Ta pompa pojawiła się w Polsce na początku 2021 roku. Jest pompą drenową, która wyróżnia się przede wszystkim tym, że pracuje z dedykowanym systemem ciągłego monitorowania glikemii Guardian 3 (stan na luty 2022 r., firma zapowiada nowe sensory Guardian 4). Pompa posiada unikalną funkcję zamkniętej pętli.
Szerzej o tej funkcji poniżej.

To pompa która:

SmartGuard w nowym wydaniu

Funkcja SmartGuard w 780G korzystając z informacji o podanej ilości wymienników węglowodanowych (WW), wartościach naszej glikemii oraz ustalonych wcześniej wartościach docelowych kontroluje podawanie insuliny w dawce podstawowej. Pompa dąży do tego, aby poziom glikemii utrzymał się jak najdłużej w okolicach ustalonego przez nas celu (zakres ustawienia celu to 100 mg/dl – 120 mg/dl). Dzięki tej funkcji pompa może też automatycznie podawać bolusy korekcyjne.

Jako, że ja osobiście nie korzystałem nigdy z pompy Medtronic 780G, poprosiłem Anię (BAJKcukrzycOWO) o wymienienie jej zalet oraz wad.

Zalety

Wady

Cena

Cena pompy różni się w zależności od zestawu. Za komplet trzeba liczyć się z kosztami ok. 20 000 zł. Bez stosowania dedykowanego systemu CGM, korzystanie z tej pompy nie ma sensu (funkcja SmartGuard i zamknięta pętla).

Więcej na temat zalet i wad pompy 780G możecie przeczytać na blogu Anny Przybylak >>tutaj<<

Odtwórz wideo

Przeczytaj również: