fbpx

Pompa insulinowa Medtronic 640G

Pompa insulinowa Medtronic 640G. Co ją wyróżnia? Jakie są jej wady i zalety?

Po dłuższej przerwie mam dla Was wpis o kolejnej pompie insulinowej dostępnej na polskim rynku. Omawiałem już tutaj pompę Accu Chek Combo, YpsoPump, Accu Chek Solo, a także Medtronic VEO.

Czym wyróżnia się system Medtronic 640G? Jakie są jego wady i zalety?

Zapraszam na wpis, który przygotowałem razem z Anną Jastrzębską, czyli diabMOM. Na dole strony znajdziecie też odnośnik do filmu z przeglądem pomp.

Pojawiła się w Polsce w 2015 roku. Jest pompą drenową, która wyróżnia się przede wszystkim tym, że pracuje z dedykowanym systemem ciągłego monitorowania glikemii (opartym o sensory Guardian 3). To pompa posiadająca unikalną funkcję SmartGuard, o której powiem dalej.

To pompa która:

SmartGuard

Funkcja SmartGuard, w oparciu o dane z systemu CGM, pozwala na automatyczne zatrzymanie podaży insuliny w dawce podstawowej na 2 sposoby:
1. Zatrzymuje podaż, jeżeli system przewidzi, że w ciągu 30 minut poziom cukru spadnie poniżej ustalonej wartości.
2. Zatrzymuje podaż dopiero w momencie, gdy poziom cukru przekroczy dolny próg.
Ponadto, kiedy przewidywana lub realna wartość glikemii wzrośnie ponad dolny próg – pompa sama wznowi podaż insuliny w dawce podstawowej.

Jako, że ja osobiście nie korzystałem nigdy z pompy Medtronic 640G, poprosiłem Anię (diabMOM) o wymienienie jej zalet oraz wad.

Zalety

Wady

Cena

Orientacyjna cena pompy w zestawie (5 sensorów, serter, 2 zestawy infuzyjne, 2 zbiorniki na insulinę, glukometr, baterie) to około 11 000 zł. Oczywiście, aby korzystać z dedykowanego systemu CGM musimy na bieżąco kupować sensory.

Odtwórz wideo

Przeczytaj również: