fbpx

Pompa insulinowa Medtronic VEO

Pompa insulinowa Medtronic VEO. Co ją wyróżnia? Jakie są jej wady i zalety?

W jednym z filmów na moim kanale omawiałem wszystkie dostępne w Polsce pompy insulinowe. Przygotowuję też osobne wpisy o każdej dostępnej opcji.
Tutaj znajdziecie wpisy o pompach: mylife YpsoPumpDana R i Accu-Chek Spirit Combo, czy też Accu-Chek Solo a teraz czas na kolejne urządzenie. Zapraszam!

Pojawiła się w Polsce w 2009 roku. Jest pompą drenową, która wyróżnia się przede wszystkim tym, że pracuje z dedykowanym systemem ciągłego monitorowania glikemii. Znam tę pompę bardzo dobrze, ponieważ sam otrzymałem ją w roku 2017 w ramach refundacji z NFZ.

To pompa która:

Hipoblokada

Pompa Medtronic VEO posiada unikatową funkcję, która nazywa się „Hipoblokada”. Działa ona wówczas, kiedy korzystamy z dedykowanego systemu ciągłego monitorowania glikemii.
W praktyce, kiedy nasz poziom cukru przekroczy ustaloną wcześniej wartość, pompa zatrzyma podawanie i dzięki temu będziemy mogli uniknąć ciężkiej hipoglikemii.
To unikatowa, ale mało skuteczna funkcja. Zatrzymanie podaży insuliny, kiedy poziom cukru już jest zbyt niski na niewiele nam się zda, bo jest po prostu za późno. W kolejnych pompach, czyli 640g i 780g ta funkcja rozwinęła się w dobrym kierunku.

Zalety

Wady

Cena

Cena tej pompy to około 7200zł, a cena za pompę w zestawie z akcesoriami do systemu CGM to około 9200zł. Oczywiście, aby korzystać z dedykowanego systemu CGM musimy na bieżąco kupować sensory oraz transmiter.

Odtwórz wideo

Przeczytaj również: