fbpx

System Eversense XL

Wszystko co musisz wiedzieć o systemie Eversense XL.

Kontynuując temat systemów ciągłego monitorowania glukozy przygotowałem film na temat systemu Eversense XL. To system, który wyróżnia się między innymi sensorem, który implantowany jest podskórnie i działa do 180 dni.

Przygotowałem też skrótową prezentację systemu w postaci tego wpisu. Podobnie jak przy FreeStyle Libre oraz Dexcom G6. Zapraszam serdecznie!

Z czego składa się system?

System składa się z kilku elementów:
– sensora implantowanego pod skórę,
– transmitera,
– aplikacji Eversense XL.

Dodatkowe akcesoria to:
– ładowarka do transmitera,
– plastry mocujące transmiter na skórze.

Aplikacja Eversense XL jest dostępna zarówno na telefony z Androidem jak i iOS-em. Jeżeli chcecie sprawdzić, czy Wasz telefon jest z nią kompatybilny to możecie zrobić to za pomocą tej strony: LINK.

Jak zacząć?

Przed rozpoczęciem korzystania z Eversense XL polecam Wam kontakt z przedstawicielem. Najlepiej jak zrobicie to poprzez formularz kontaktowy dostępny >> pod tym adresem <<

Wszystkie elementy potrzebne do korzystania z systemu kupicie wyłącznie w sklepie
Diabetyk24.pl.

Możemy zdecydować się na zakup pełnego zestawu, który zawiera:
1 sensor,
1 transmiter,
ładowarkę do transmitera,
180 plastrów.

Możemy też kupić zestaw bez transmitera, albo też sam transmiter. Jego okres gwarancji wynosi 12 miesięcy.

Pełny zestaw znajdziecie tutaj: LINK,
zestaw bez transmitera tutaj: LINK,
a sam transmiter tutaj: LINK.

Uruchomienie systemu

Kiedy zamówimy system skontaktuje się z nami firma, która zajmuje się dystrybucją i zostaniemy umówieni na wykonanie zabiegu implantacji sensora. Wykona go chirurg, albo posiadający w tym zakresie doświadczenie diabetolog.

Przed wykonaniem zabiegu implantacji ustalamy z lekarzem miejsce na ramieniu, w którym w znieczuleniu miejscowym zostanie wykonane 5-milimetrowe nacięcie. Następnie lekarz stworzy niewielką podskórną kieszeń, w której umieści sensor. Taki zabieg trwa krótką chwilę i jest bezbolesny.

Po wykonaniu implantacji zostaje nam założony specjalny opatrunek, który zaleca się nosić przez mniej więcej 5-7 dni do zagojenia się rany.

Po implantacji musimy odczekać 24 godziny, a następnie będziemy poproszeni o wprowadzenie 4 kalibracji, czyli pomiarów glukozy z glukometru i wtedy system zacznie działać.

W pierwszej dobie nie jest konieczne noszenie transmitera.

Jak system mierzy poziom cukru?

Sensor, który mamy zaimplantowany pod skórą działa do 180 dni
i w tym czasie mierzy poziom cukru.

Działanie systemu w praktyce

Kiedy mamy już zaimplantowany podskórnie sensor pozostaje nam obsługa transmitera oraz aplikacji Eversense XL. W aplikacji, automatycznie co 5 minut otrzymujemy wynik pomiaru. Do tego mamy również alarmy o zmieniającej się glukozie.

Na wynik w aplikacji składa się:
aktualny poziom glukozy
strzałka trendu, która może przyjąć 5 różnych pozycji, w zależności od tego w jakim kierunku zmienia się nasza glukoza oraz w jakim tempie,
wykres poziomu glukozy z ostatnich godzin razem z oznaczeniem przedziałów czasowych, w których nasz poziom cukru był w normie lub poza nią,
ikonki, które symbolizują dodane przez nas notatki jak: przyjęta insulina, posiłek, czy aktywność fizyczna.

Naszym codziennym obowiązkiem w związku z obsługą systemu jest codzienne naładowanie transmitera, co zajmuje 15 minut, a także wymiana dwustronnego plastra. Warto zauważyć, że plaster mimo, że dobrze trzyma się skóry przez cały dzień, to jego usunięcie jest bezbolesne i nie pozostawia po sobie śladu na skórze.

Transmitera nie musimy zdejmować z ciała na czas kontaktu z wodą, ponieważ jest na nią odporny do głębokości 1 metra przez 30 minut.

Kolejną cechą, która wyróżnia system Eversense XL jest transmiter, który ma możliwość generowania alarmów wibracyjnych, które mówią nam o zmieniającej się glukozie. Warto dodać, że alarmy generowane są nawet kiedy transmiter znajduje się poza zasięgiem telefonu, czyli na przykład w czasie, gdy uprawiamy aktywność fizyczną.

Poniżej znajdziecie film, w którym pokazuję jak wyglądają poszczególne elementy systemu, wymieniam jego zalety i wady, czy pokazuję jak możemy udostępniać nasze wyniki lekarzowi. Zapraszam!

Film oraz wpis powstały w ramach współpracy z firmą Ascensia Diabetes Care.

Przeczytaj również: