Hipoglikemia: objawy, rodzaje, przyczyny

Czym dokładnie jest niedocukrzenie, jakie są jego przyczyny i dlaczego jest to stan niebezpieczny dla naszego zdrowia i życia?

Hipoglikemia to stan, który zaliczany jest do tak zwanych ostrych powikłań cukrzycy i może dotyczyć każdego diabetyka, zarówno osób z cukrzycą typu 1 jak i cukrzycą typu 2. Jest to zjawisko bardzo złożone, ponieważ może przyjmować kilka postaci, mieć różne przyczyny, może dawać różne objawy, a ponadto może zmieniać się w ciągu naszego życia.

Czym jest hipoglikemia?

Rodzaje hipoglikemii

Objawy hipoglikemii

Przyczyny hipoglikemii

Odtwórz wideo

Przeczytaj również:

Książka: Zdrowe desery bez dodatku cukru | 30 przepisów

Mam przyjemność zaprezentować Wam kolejną książkę kucharską z przepisami o niskim indeksie glikemicznym! 📚 Zdrowe desery bez dodatku cukru to aż 30 przepisów podzielonych na 4 kategorie: Ciasta i ciastka Koktajle i musy Lody i desery lodowe Sałatki i przekąski W tym wpisie powiem Wam wszystko co musicie wiedzieć o tej książce. Zapraszam! 🤩 Kup teraz Zdrowe desery dla osób z cukrzycąi insulinoopornością?! Dla wielu osób temat tej książki może być mało oczywisty, skoro kierujemy ją przede wszystkim do osób, które zmagają się z problemem z poziomem cukru i insuliny.Naszym nadrzędnym celem jest pokazanie Wam, że słowo deser wcale nie musi być zakazane dla osób,

Czytaj więcej »