fbpx

Objawy cukrzycy typu 2

Jak rozpoznać objawy wysokiego poziomu cukru?

Szacuje się, że w Polsce na cukrzycę choruje około 3 milionów osób, jednak co bardziej niepokojące, około 1 miliona z tych osób nie została jeszcze prawidłowo zdiagnozowana…


Jakie są najczęstsze
objawy cukrzycy typu 2?


1. Zwiększone pragnienie i częste oddawanie moczu

Pod wpływem długo utrzymującego się podwyższonego poziomu cukru, nasz organizm stara się na swój sposób rozcieńczyć glukozę we krwi produkując większą ilość moczu. Przez to my sami odczuwamy większe pragnienie niż zazwyczaj.

Te objawy są mało specyficzne i często mało nasilone, dlatego też przez długi czas można ich nie skojarzyć z rozwojem cukrzycy typu 2.

Nierzadko szukamy przyczyn w chorobach nerek, zapaleniu pęcherza, czy za wysokiej temperaturze za oknem


2. Zaburzenia widzenia

Kolejnym objawem cukrzycy typu 2, który wymienia się bardzo często
zaburzenia widzenia.

Możemy mieć do czynienia z
krótkowzrocznością, zmętnieniem wzroku, czy nawet podwójnym widzeniem.

Warto zaznaczyć, że po zdiagnozowaniu cukrzycy i wyrównaniu glikemii, wzrok powinien w dość krótkim czasie wrócić do normy. Nie powinniśmy mylić tych objawów z przewlekłym powikłaniem źle wyrównanej cukrzycy jakim jest retinopatia, której skutki jest cofnąć dużo trudniej.


3. Senność, nasilająca się zazwyczaj po posiłku

W zdrowym organizmie, po posiłku do naszej krwi przenika glukoza, która z udziałem insuliny przenika do wnętrza komórek i jest w nich zamieniana w energię.

U osób, u których wydzielanie i działanie insuliny jest zaburzone, może pojawić się senność po posiłku, ponieważ w ich krwi będzie gromadziła się większa ilość glukozy, która nie zamieni się w energię.


Jeżeli chcecie poznać również rzadkie objawy cukrzycy, a także dowiedzieć się dlaczego szybka diagnoza zbyt wysokiego poziomu cukru oraz cukrzycy jest tak ważna oraz w jaki sposób możemy zbadać poziom cukru zapraszam do obejrzenia filmu, który znajdziecie poniżej.


Sprawdźcie też moją pierwszą książkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *