fbpx

Co warto kupować w Żabce?

Sklepy z sieci Żabka są dostępne niemal na każdym rogu w Polsce. Często kupujemy tam coś do zjedzenia na szybko… Czy w Żabce można dostać coś zdrowego?


W tej serii filmów na kanale sprawdzałem już produkty do jedzenia z: Lidla, Biedronki i Rossmanna. Wielu z Was prosiło, żebym wybrał coś zdrowego w Żabce. Nie dziwi mnie to. Kupujemy tam często na szybko oraz w niedziele niehandlowe… prawda?

Tym razem poszedłem w kierunku poszukiwania zdrowych przekąsek na osób z cukrzycą, a także dla osób, które po prostu chcą odżywiać się nieco lepiej i
nie zawsze chcą decydować się na hot-doga.


Pierwszym produktem, który wybieram od czasu do czasu w Żabce jest DayUp. To marka, która ma całą masę różnych smaków i rodzajów. Tym razem wybrałem DayUp Protein Boost.
Jest to deser na bazie twarogu i owoców. Całość to niecały 1 wymiennik węglowodanowy i 8 gramów białka. Nie ma on zbyt wysokiego indeksu glikemicznego przez obecność białka i brak dodanego cukru. Polecam jako przekąskę, albo jako coś na podniesienie poziomu cukru przez wysiłkiem.


Kolejnym słodkim produktem bez dodatku cukru, który mogę Wam polecić jest Ciastko Jaglane z pastą orzechową i nasionami Chia. Bardzo dobry skład i tylko 1,3 wymiennika węglowodanowego oraz aż 12 gramów błonnika.
W smaku jest bardzo dobre, jednak minusem może być dla wielu osób konsystencja. Jest to jeden z tych klejących batonów, które czasem ciężko zjeść na sucho, jednak z herbatą, czy kawą – rewelacja.


W Żabce mamy spory wybór nabiału, dlatego nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu. Wybrałem Skyr naturalny z Piątnicy. Jest to bardzo dobre źródło białka. Skyr naturalny w odróżnieniu od wersji z owocami nie posiada dodanego białego cukru. Do tego Skyr jest dobrym prebiotykiem. Polecam gorąco.


Pozostałe produkty z Żabki, które mogę polecić zobaczycie w filmie poniżej.
Miłego oglądania!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *