fbpx

Pompa insulinowa mylife YpsoPump

Obsługa pompy insulinowej od podstaw.

We współpracy z producentem pompy insulinowej mylife YpsoPump przygotowałem serię krótkich filmów na temat jej obsługi.


Seria składa się z 6 filmów i każdy z nich porusza jedno konkretne zagadnienie. Filmy możecie zobaczyć na moim Instagramie oraz Facebooku.


Zestawy infuzyjne
W tym filmie pokazuję jakie zestawy infuzyjne, czyli tzw. wkłucia mamy do wyboru korzystając z pompy YpsoPump. W filmie znalazła się rownież instrukcja, jak założyć wkłucie.
To co wyróżnia pompę Ypso na tle innych to to, że obydwa rodzaje zestawów infuzyjnych: Orbit soft oraz Orbit micro zakłada się za pomocą sertera, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Cały film o zestawach infuzyjnych zobaczycie poniżej.

https://www.facebook.com/nieslodzevlog/videos/556635928290251/

Zbiorniczki na insulinę
W tym filmie pokazuję natomiast jak wyglądają zbiorniczki na insulinę oraz jak je napełnić. Zbiorniczki do pompy Ypso mają pojemność 1,6ml, czyli około 160 jednostek insuliny. Są one szklane i jednorazowe. Jednym z dodatkowych akcesoriów do pompy jest specjalny pojemnik do przechowywania napełnionych zbiorniczków z insuliną. To zdecydowanie ułatwia życie. Nie musimy dzięki temu za każdym razem przeprowadzać procedury napełniania nowego zbiorniczka, tylko możemy wypełnić kilka jednocześnie i bezpiecznie przechowywać na zapas.

Cały film o zbiorniczkach na insulinę zobaczycie poniżej.

https://www.facebook.com/nieslodzevlog/videos/1099762950384446/

Bolusy
Dla wielu osób, w tym dla mnie, przed przejściem na terapię pompą insulinową pojęcia bolusa było obce.
Bolus w pompie insulinowej oznacza dawkę insuliny, którą możemy sobie za jej pomocą podać. W przypadku pompy YpsoPump mamy do wyboru aż 4 rodzaje bolusów. Ciekawym rozwiązaniem jest tak zwany ślepy bolus, który umożliwia podanie insuliny bez wchodzenia w menu pompy.

Cały film na temat bolusów zobaczycie poniżej.

https://www.facebook.com/nieslodzevlog/videos/146587013463547/

Dawka podstawowa
Kolejnym zagadnieniem związanym z pompą insulinową, które może być obce dla osoby, która wcześniej z pompą nie miała styczności jest dawka podstawowa.
Można powiedzieć, że jest to odpowiednik insuliny bazowej u osób leczonych za pomocą terapii penowej. W odróżnieniu jednak od insuliny bazowej, dawkę podstawową programujemy na każdą godzinę w ciągu doby. Dzięki temu, jest ona lepiej dopasowana do naszego rytmu dobowego i stylu życia.
W pompie Ypso mamy również kilka dodatkowych funkcji związanych z dawką podstawową jak dawka tymczasowa, czy profile dawki podstawowej.

Cały film na temat dawki podstawowej zobaczycie poniżej.

https://www.facebook.com/nieslodzevlog/videos/807957332946306/

Aplikacja mylife App i kalkulator bolusa
Korzystając z pompy insulinowej YpsoPump mamy możliwość używania mobilnej aplikacji mylife App, która wyposażona jest między innymi w kalkulator bolusa, czy funkcjonalność, którą każdy diabetyk korzystający z pompy powinien znać.
Kalkulator bolusa służy do obliczenia odpowiedniej dawki insuliny, którą chcemy podać za pomocą pompy. Do kalkulatora musimy wprowadzić naszą aktualną glikemię oraz ilość węglowodanów, którą chcemy zjeść. Kalkulator biorąc pod uwagę ilość aktywnej insuliny, którą podawaliśmy sobie wcześniej zasugeruje nam odpowiednią wielkość bolusa.
Można powiedzieć, że kalkulator bolusa jak i sama aplikacja stanowią niejako mózg pompy Ypso.

Cały film na temat aplikacji mylife App zobaczycie poniżej.

https://www.facebook.com/nieslodzevlog/videos/240425483844258/

Codzienność z pompą insulinową mylife YpsoPump
To co moim zdaniem najbardziej wyróżnia pompę YpsoPump na tle innych to jej wielkość oraz to że posiada ekran dotykowy, a w menu znajdziemy jedynie ikonki.
Pompa wyposażona jest w tylko jeden przycisk funkcyjny, którym otwieramy menu oraz podajemy ślepy bolus. Całą resztę czynności wykonujemy na ekraniku dotykowym w obrazkowym menu.
Korzystając z pompy YpsoPump mamy możliwość zaopatrzenia się w szereg przydatnych dodatków jak pojemnik na zbiorniczki na insulinę, czy silikonowe etui wraz z plastikowym klipsem. To wszystko sprawia, że używa się jej bardzo komfortowo i jeśli miałbym polecić komuś pierwszą pompę insulinową, to ta byłaby bardzo dobrym rozwiązaniem.

Cały film na temat używania pompy na codzień zobaczycie poniżej.

https://www.facebook.com/nieslodzevlog/videos/260867794964535/


Pompę mylife YpsoPump do 17 maja 2020 roku możecie kupić w promocyjnej cenie 3 999zł. Szczegóły oferty znajdziecie na stronie www.mylife-diabetescare.com
Zapraszam Was do kontaktu z dystrybutorem pompy YpsoPump:

Ypsomed Polska Sp. z o.o.
Mangalia 2a
02-758 Warszawa
info@ypsomed.pl
www.mylife-diabetescare.pl
Bezpłatna infolinia: 800101621


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *