fbpx

Cukrzyca, a ubezpieczenie turystyczne

Jak wybrać polisę ubezpieczeniową dla osoby przewlekle chorej?

Przy okazji mojego niedawnego wyjazdu do Włoch, przygotowałem film poświęcony ważnemu tematowi – ubezpieczeniu turystycznemu. Okazuje się, że samo posiadanie karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zabezpiecza nas na każdą ewentualność. Zaskoczeniem dla mnie było między innymi to, że ta karta nie obejmuje usługi ratownictwa, co w przypadku osób z cukrzycą i na przykład ciężkiej hipoglikemii może być dla nas kosztowne…

Razem z Rankomat.pl przygotowaliśmy film ze wskazówkami na temat tego jak wybrać i kupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową na wyjazd.

Przy zamawianiu polisy należy zaznaczyć okienko, w którym informujemy o tym, że chorujemy przewlekle. Ważną sprawą jest również zapoznanie się z regulaminem danej firmy ubezpieczeniowej, bo każda z nich może inaczej definiować chorobę przewlekłą.

Zapraszam Was do obejrzenia filmu na moim kanale oraz do przeczytania artykułu na temat polisy turystycznej przy cukrzycy na stronie Rankomatu. Pamiętajcie, że przezorny zawsze ubezpieczony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *