fbpx

Wyzwanie 100 treningów

Podejmij moje wyzwanie w 2020 roku!

Z początkiem tego roku rzuciłem moim widzom pewne wyzwanie. Nazwałem je wyzwaniem 100 treningów.

Akcja odbywa się na moim Instagramie (nie_slodze_vlog) dokładnie w relacjach. Każda osoba, która podejmuje wyzwanie wrzuca zdjęcie ze swojego treningu na relację, wstawia w niej hasztag #100treningow i oznacza mój profil. Motywujemy się w ten sposób do realizacji minimum 100 treningów w 2020 roku.

Praca nad cukrzycą?

Aktywność fizyczna jest obok diety i insulinoterapii, jednym z filarów pracy nad cukrzycą. Regularne podejmowanie wysiłku sprawia, że wzrasta nasza wrażliwość na insulinę, przez co przyjmujemy jej mniej. Dzięki aktywności fizycznej łatwiej jest wyrównać poziom cukru we krwi.

Pisząc ten post na moim prywatnym liczniku mam 20 treningów. Tak się złożyło, że były to same treningi na siłowni. Możliwe, że kiedy pogoda będzie bardziej sprzyjająca, częściej wsiądę na rower, czy pójdę pobiegać w terenie.

Aktywność fizyczna i poziom cukru

Wiele razy pytaliście mnie jak podejmować aktywność fizyczną i ogarnąć poziomu cukru. Tłumaczę to zagadnienie dość szeroko w jednym z moim filmów, który znajdziecie tutaj. Prawdę mówiąc, jeśli jesteśmy leczeni insuliną, to podejmowanie wysiłku, czy uprawianie jakiegoś sportu jest początkowo dość trudne. Każdy z nas powinien starać się dobrać rodzaj aktywności do swoich możliwości i potrzeb. Jestem zdania, że tym co może nam pomóc w zmotywowaniu się do działania jest posiadanie kilku możliwości na zrealizowanie treningu. W momencie kiedy mamy poczucie znudzenia bieganiem, pływaniem, czy siłownią, fajne mieć w zanadrzu jakąś alternatywę, z której chętnie skorzystamy.

Przy cukrzycy bardzo ważne jest również odpowiednie dopasowanie rodzaju aktywności do swoich możliwości. Może się okazać, że jeżeli przez dłuższy czas nie robiliśmy niczego związanego ze sportem, to spacer będzie jedynym wysiłkiem, na który możemy sobie pozwolić. Nie ma w tym niczego złego. Warto zaczynać od małych kroczków. Pozwólmy sobie na 15-minutowy spacer, potem 20-minutowy itd. Za jakiś czas może okazać się, że mamy siłę spacerować w szybkim tempie przez godzinę. To będzie znak, że udało nam się poprawić kondycję.

Trzymam kciuki za Wasze treningi i postępy. Widzimy się na Instagramie!

https://www.instagram.com/p/B6x2miSlyaW/?igshid=lluk90umlqe2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *