fbpx

Odpowiadam na Wasze pytania Q&A

Co myślę o zamkniętej pętli, jaki jest mój ulubiony fast food, jakiej używam pompy insulinowej i wiele więcej.

Jakiej pompy insulinowej oraz wkłuć używam?

Pompa insulinowa, z której korzystam obecnie to Medtronic VEO. Otrzymałem ją prawie 3 lata temu w ramach refundacji, przed ukończeniem 26 roku życia. Nie miałem zatem wpływu na to jakiego modelu pompy będę używał. Muszę przyznać, że jestem z niej zadowolony, ponieważ przez cały ten czas nie miałem problemów z jej awaryjnością. Jedyne problemy z jakimi się czasem spotykam to takie, że nie każda bateria działała w tej pompie.

Jeżeli zaś chodzi o zestawy infuzyjne to od samego początku używam wkłuć teflonowych Quick-set o kaniuli długości 6mm. Przede wszystkim z tego powodu, że aplikuje się je za pomocą sertera, więc jest to zazwyczaj bezbolesne. Mam niestety od kilku miesięcy wrażenie, że jakość tych wkłuć spadła… Coraz częściej zatykają się po 1-2 dniach, co skutkuje często za wysoka glikemią. Zastanawiam się z tego powodu nad zmianą wkłuć na metalowe, które aplikuje się inaczej, ale podobno zatykają się rzadziej.

Odpowiedzi na pozostałe pytania między innymi o moje podejście do systemu, czyli zamkniętej pętli znajdziecie w filmie, do którego odnośnik widzicie poniżej. Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *